atrakcje dodatkowe

Na miejscu będzie czekał na Was opracowany przez nas przewodnik po miejscach, które warto zobaczyć w Cancun i jego okolicach. Część z tych informacji będziemy prezentować na naszym blogu. Wasz przewodnik będzie zawierał dodatkowe wskazówki dotyczące sprawdzonych restauracji, czy sposobów na sprawne poruszanie się po mieście i poza miastem.

Jeżeli będziecie chcieli skorzystać ze zorganizowanych wyjazdów, również pomożemy. Dzięki współpracy z Gasparem, przyjacielem rodziny i właścicielem małego biura turystycznego w Cancun dołączyliśmy do naszej oferty poniższe wyjazdy.

Jeżeli chodzi o Lauritę, naszą kuzynkę i ofertę zwiedzania Cancun nocą, to tę atrakcję organizujemy tylko my:)

CANCUN NOCĄ Z LAURITĄ
200 pln dla grupy do 3 osób
300 pln dla grupy 4 – 6 osób

Laurita to nasza kuzynka. Może pokazać Wam życie nocne Cancun. Nie, nie to które widzą turyści. To prawdziwe, zarezerwowane dla miejscowych. Klub salsy? Karaoke? Fajna restauracja i klub poza szlakiem turystycznym? O tym właśnie myślimy:)

XCARET

160 USD/osoba

Xcaret to ekologiczno-archeologiczny Park Majów na Jukatanie. Został stworzony w miejscu istnienia starożytnej wioski pre-kolumbijskich Majów, zwanej Xcaret. Zajmuje 81 hektarów.

Do najważniejszych atrakcji tego miejsca należą wszelkiego rodzaju sporty wodne, zarówno w morzu Karaibskim, jak i w rzece przepływającej przez jego teren. Jest to również idealne miejsce, aby odkrywać rafy koralowe i obserwować egzotyczne zwierzęta. Fani kwiatów mogą odwiedzić cieplarnię wypełnioną storczykami.

Park Xcaret jest żywą wioską Majów, która wprowadza odwiedzających w świat starożytnej cywilizacji. Można tu zaobserwować rzemieślników przy pracy, organizowane są pokazy tańców czy mezoamerykańskiej gry w piłkę, a także oglądnąć rekonstrukcję spotkania Majów oraz Hiszpanów.

CHICHÉN ITZÁ 

109 USD/osoba

Chichen Itza, czyli Miasto Zaginionego Boga. To Miejsce światowego dziedzictwa UNESCO i jeden z siedmiu nowych cudów świata. To pozostałości archeologiczne po prekolumbijskim mieście Majów. Na miejscu dodatkowo można zażyć kąpieli w naturalnej, kamiennej studni zwanej cenote (Cenote Hubiku) oraz zwiedzić kolonialne miasto Valladolid.

KATAMARANEM NA ISLA MUJERES

99 USD/osoba +15 USD opłata portowa

Rejs katamaranem z Cancun na Isla Mujeres (Wyspa Kobiet), wyspę w pobliżu Cancun. To urokliwe miejsce słynące z turkusowej, krystalicznie czystej wody i malowniczych widoków, do którego dostaniecie się… katamaranem. Na miejscu przewidziany jest czas wolny, podczas którego będzie można zwiedzić wyspę, zrelaksować się na plaży lub odwiedzić sklepiki z miejscowym rękodziełem.

Jeżeli nie chcecie korzystać z tej oferty, doradzimy Wam jak na wyspę dostać się na własną rękę;-)

TULUM

99 USD/osoba

Tulum to miasto z jednymi z najpiękniejszych karaibskich plaż i ruinami prekolumbijskiego miasta Majów, spektakularnie położonymi na klifach, nad brzegiem morza. Doskonale zachowane ruiny można zwiedzać, a także podziwiać pływając w morzu.

Jeżeli nie jesteście zainteresowani wycieczką zorganizowaną, podpowiemy, jak dostać się do Tulum na własną rękę;-)

COZUMEL

89 USD/osoba

Cozumel (w języku Majów oznacza Wyspę Jaskółek) – to wyspa na Morzu Karaibskim położona w pobliżu oddalonego od Cancun o ok. 70km miasteczka Playa del Carmen. Jest to popularny ośrodek turystyczny szczególnie wśród amatorów nurkowania. Charakteryzuje się pięknymi plażami, niezwykłymi jaskiniami, śladami życia jej historycznych mieszkańców – Majów, bogactwem flory i fauny w tym rzadko spotykaną czarną rafą koralową.

W ofercie mamy też zwiedzanie wyspy Jeepem:-)

XENOTES – 4 PODWODNE GROTY

130 USD/osoba

Cenotes to istne cuda natury na półwyspie Jukatan. Cenote oznacza pieczarę z nagromadzoną wodą. Geolodzy nazywają je naturalnymi studniami lub kominami krasowymi. Te naturalne studnie wypełnione są szmaragdową i lazurową wodą. Wiele takich studni otacza bujna roślinność. Kąpiel w krystalicznych wodach takich studni to niezapomniane przeżycie.

Podczas tej wycieczki odwiedzicie 4 magiczne cenotes, każda piękna i wyjątkowa.

XOXIMILCO

120 USD/osoba

Xoximilco to wycieczka kulinarna, podczas której będziecie mogli zasmakować typowych dla Meksyku potraw w wyjątkowej atmosferze fiesty. W planie mini rejs po kanałach na pokładzie trajinera (meksykańskiej gondoli), tańce, śpiewy w rytm tradycyjnej muzyki na żywo. Nie obejdzie się bez toastu klasyczną tequilą – OLE! Dzięki tej propozycji w pigułce w pełni poczujecie klimat w Meksyku;-)

NURKOWANIE W PUERTO MORELOS

85 USD/osoba

Puerto Morelos to wioska rybacka pełna kolorowego i typowego uroku wiosek meksykańskich, usytuowana 20 minut od Cancun. Wioska zlokalizowana jest na terenie parku narodowego dla ochrony życia morskiego, który posiada drugą co do wielkości rafę koralową na świecie. Jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania snorkelingu, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Podana cena nie uwzględnia kosztów dojazdu.

XEL-HA – PARK WODNY  

135 USD/osoba (wysoki sezon) i 120 USD/osoba (niski sezon)

XEL-HA to naturalny park wodny, który jest jednocześnie jednym z największych akwariów na świecie z bardzo bogatą fauną morską.

To piękne miejsce, pełne jest naturalnych lagun, zatoczek, basenów, słonych zalewisk. To miejsce idealne, aby popływać, ponurkować, obserwować ryby, żółwie, a nawet rekiny (na specjalnych obszarach).  Znajdują się tu także jaskinie oraz liczne ścieżki spacerowe. Miejsce dostosowane jest dla dzieci.

XPLOR – PARK ROZRYWKI W SERCU DŻUNGLI  

170 USD/osoba (wysoki sezon) i 150 USD/osoba (niski sezon)

Xplor to eco – park rozrywki położony w sercu dżungli. To idealne miejsce, aby poczuć adrenalinę i przeżyć niejedną przygodę. Na terenie parku zastosowany został jeden z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych sprzętów w tej branży. W Xplor znajdują się niesamowite tyrolki, którymi można dosłownie „prześlizgnąć się” nad dżunglą, a fantastyczne amfibie dostarczą moc adrenaliny podczas odkrywania parku. Xplor to także jaskinie i groty, mosty wiszące, rafting, zjeżdżalnie wodne oraz wiele innych spektakularnych atrakcji ściśle powiązanych z naturą.

EK BALAM – MIASTO STARSZE NIŻ CHICHÉN ITZÁ  

99 USD/osoba

Ek-Balam to położone w północno-wschodniej części Jukatanu archeologiczne Miasto Majów. Jego nazwa oznacza Miasto Czarnego Jaguara. To dawne centrum ceremonialne, które przeżyło okres największego splendoru jeszcze przed Chichen Itza.

Wśród licznych atrakcji, znajdują się tu: imponująca „cenote”, czyli naturalna, kamienna studnia
o średnicy 80-ciu metrów. Można tu także podglądnąć archeologów przy pracy, gdyż wciąż trwają tu intensywne prace odkrywcze. W ramach wycieczki zwiedzicie też Cenote Hubiku oraz kolonialne miasto Valladolid.

COBA Z NAJWYŻSZĄ PIRAMIDĄ MAJÓW  

99 USD/osoba

Coba to ukryte w gęstej dżungli ruiny tajemniczego miasta Majów.
W Coba można wspiąć się na najwyższą piramidę na Jukatanie – Nohoch Mul (Wielka Piramida). Jest to jedna z niewielu piramid, na którą wciąż można się wspinać. W Coba istnieje możliwość skorzystania z kąpieli w naturalnej, podziemnej grocie zalanej wodą – Cenote TAMCACH-HA lub przejechać się rikszami po kamiennych drogach Majów.

Niektóre wycieczki można kupić w pakietach po 2 lub 3. Wtedy ich ceny są niższe. Obowiązują również zniżki dla dzieci.

Pytania?

Napiszcie do nas. Dane kontaktowe znajdziecie poniżej. Prześlemy szczegóły.